Startlisten til enkeltstart


Her er således den reviderede startliste efter tilføjelse og rettelse af ryttere.
Som I vil se er det for hovedpartens vedkommende uændrede starttider, men enkelte ryttere har fået ny starttid.
Jeg beklager ulejligheden og håber naturligvis på alles forståelse herfor, med håbet om at vi alle får et par gode dage i Sorø.

Vær også opmærksom på at omklædningen lørdag er flyttet fra Frederiksberg Skole til Sorø Hallen. Fra hallen er der blot små 1000 meter til torvet i Sorø.

Der vil være præmieoverrækkelse for alle klasser lørdag kl. 13:00 på torvet i Sorø.

Vi ønsker alle ryttere velkommen til mesterskaberne i Sorø.
Bestyrelsen Sorø BC

BEMÆRK: I skal anvende Jeres sædvanlige ryg- og skuldernumre i såvel enkeltstart og linjeløb. OG naturligvis huske at flytte Jeres chip fra enkeltstartsrammen til landevejsrammen inden søndag.

Starttid Kl Nr Fornavn Efternavn Klub
10:00:00 D45 0 Malene Benareau CC Boulou
10:01:00 D45 8 Tine Rishøj ABC
10:02:00 D45 36 Mette Andersen CC Hillerød
10:03:00 D45 22 Janni Bormann ABC

10:07:00 D30 2 Wickie Birkholm ABC
10:08:00 D30 111 Else Lund Hammel CK
10:09:00 D30 20 Hanne Bøje Team Cycling Ringsted
10:10:00 D30 44 Janni Dam-Nielsen ABC
10:11:00 D30 36 Melina Neergaard Olsen CC Gladsaxe
10:12:00 D30 30 Annette Berg Sorø BC

10:17:00 H70 13 bjarne brøndum Cykling Nord Fyn
10:18:00 H70 71 John Larsen Svendborg CC
10:19:00 H70 85 Søren Vagtholm Cykling Odense

10:25:00 H60 4 Uffe Jakobsen ABC
10:26:00 H60 51 Finn Birk Nyborg CK
10:27:00 H60 35 Johan P. Hansen Hobro CK38
10:28:00 H60 87 allan hillers Skive CK
10:29:00 H60 53 jørgen friis Nyborg CK
10:30:00 H60 41 Tommy Vibholm Horsens AC
10:31:00 H60 52 Tommy Røder Nakskov CC
10:32:00 H60 55 Bjarne Brunhøj-Esbensen Nyborg CK
10:33:00 H60 36 Poul Petersen CK Kronborg
10:34:00 H60 30 Torben Nielsen Politiets IF, Kbh-Cykling
10:35:00 H60 2 Thomas Kyng ABC

10:40:00 H50 0 Jesper Stieler CK Kronborg
10:41:00 H50 29 Morten Andersen Fredericia CC
10:42:00 H50 114 Kim Westen Nakskov CC
10:43:00 H50 203 Danner Vedel Friis Kirkel Horsens AC
10:44:00 H50 58 Jan Ryan Hansen DBC
10:45:00 H50 30 Henrik Sørensen CK Kronborg
10:46:00 H50 48 Lars Bruun DBC
10:47:00 H50 97 Ole Thøgersen Nyborg CK
10:48:00 H50 98 Anders Christoffersen Køge CR
10:49:00 H50 212 Michael Strynø CC Hillerød
10:50:00 H50 120 Christian Skram Ordrup CC
10:51:00 H50 168 Bo Simonsen Køge CR
10:52:00 H50 61 Knud Thaysen Herning CK
10:53:00 H50 40 Søren Kjær-Nielsen CC Hillerød
10:54:00 H50 148 Jesper Lassen CK Kronborg
10:55:00 H50 102 John Frejlev LFCK
10:56:00 H50 50 Flemming Thestrup DBC
10:57:00 H50 38 Lars Gustafsson CC Hillerød
10:58:00 H50 144 Klaus Skjoldann Nielsen Ordrup CC
10:59:00 H50 104 Jan Værnhøj Pedersen LFCK
11:00:00 H50 56 Kim Ryan Hansen DBC
11:01:00 H50 136 Jens Peter Larsen Sorø BC
11:02:00 H50 34 Jan Bo Hansen CC Hillerød
11:03:00 H50 180 Lars Uffe Nielsen Team Cycling Ringsted
11:04:00 H50 172 René Søberg ABC
11:05:00 H50 42 Michael Bornak CC Hillerød
11:06:00 H50 93 Hans Jørgen Hellerup Nr. Søby CK
11:07:00 H50 0 Gabor Klöczl Holte Cykel Klub

11:11:00 H40 0 Johnny Nielsen Bikein
11:12:00 H40 115 Anders Krebs Ovesen SIF-Cykling
11:13:00 H40 11 Lars Aagaard Hansen Cykling Odense
11:14:00 H40 88 Kenneth Iversen KCK Herlev
11:15:00 H40 92 René Nielsen Kalundborg CC
11:16:00 H40 38 Jens Henrik Larsen DCR Ballerup
11:17:00 H40 203 Karsten Hviid Cykling Sydfyn
11:18:00 H40 257 Niels Kaare Jensen Herning CK
11:19:00 H40 124 Morten Tillquist Nielsen Sorø BC
11:20:00 H40 98 Henrik Sass Team Cycling Ringsted
11:21:00 H40 106 Christian Flindt-Larsen Politiets IF, Kbh-Cykling
11:22:00 H40 42 Henrik Andersen HMTBK
11:23:00 H40 455 Torben Clinton CK Djurs
11:24:00 H40 58 Bo Vesterby FBL
11:25:00 H40 43 Michael Jepsen Cykling Sydfyn
11:26:00 H40 134 Jesper Bødker Buchtrup Team Cycling Ringsted
11:27:00 H40 94 Michael Ishøi Køge CR
11:28:00 H40 63 Jens Knudsen Hammel CK
11:29:00 H40 192 Jeppe Kollat Jensen ABC
11:30:00 H40 204 Ole Egeblad HMTBK
11:31:00 H40 166 Bjørn Oppermann Team Cycling Ringsted
11:32:00 H40 104 Dan Backhausen Politiets IF, Kbh-Cykling
11:33:00 H40 50 Thomas Roeder DBC
11:34:00 H40 122 Stig Andersen Sorø BC
11:35:00 H40 78 Rolf Kjøller HMTBK
11:36:00 H40 15 Klaus Pedersen CK Djurs
11:37:00 H40 35 Thomas Lund Herning CK
11:38:00 H40 136 Brian Nygaard Vinjebo Team Cycling Ringsted
11:39:00 H40 208 Benjamin Ter-Borch Holbæk CR
11:40:00 H40 44 Lars Erik Kron DCR Ballerup
11:41:00 H40 216 Brian Jørgensen Team Cycling Ringsted
11:42:00 H40 12 Kristian Israelsen Olsen ABC
11:43:00 H40 151 Michael Barner Nielsen Viborg Cycling
11:44:00 H40 132 Morten Christensen Sorø BC
11:45:00 H40 98 Martin Hammer Larsen Sydkystens Cycling
11:46:00 H40 118 Lars Nybo Nielsen ABC
11:47:00 H40 33 Jesper Nielsen Herning CK

11:52:00 H30 80 Kristian Karstoft FBL
11:53:00 H30 128 Morten Hansen Roskilde CR
11:54:00 H30 77 Henrik Bisgaard Skovmose Thy CR
11:55:00 H30 286 Kasper Henriksen Roskilde CR
11:56:00 H30 271 Jim Kjærhus Holstebro CC
11:57:00 H30 26 Henrik Scharling Sydkystens Cycling
11:58:00 H30 231 Ciano Mejer Vejle CK
11:59:00 H30 4 peter grann Amager CR
12:00:00 H30 19 Martin Wang Hjørngaard CK Aarhus
12:01:00 H30 1 Morten Mikkelsen Thy CR
12:02:00 H30 118 Lasse Jakobsen Hvidovre CK
12:03:00 H30 4 Kristoffer Damberg ABC
12:04:00 H30 79 Karsten Mikkelsen Thy CR
12:05:00 H30 104 Tommy Cramer Greve CC
12:06:00 H30 18 Jens Kristian Kiilerich CC Hillerød
12:07:00 H30 16 Tommy Nielsen Moberg CK Kronborg